REKLAMA
Lca.pl » Edukacja » Poradnik

2021-09-15 21:22:43 - Autor: Edyta Golisz
Hybrydowe studia w Witelonce
Nadchodzi nowy rok akademicki, a pandemia nie odpuszcza. Studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy czeka więc od października hybrydowy tryb nauki.
REKLAMA


Czytelnia PWSZ
Foto: PWSZ
Hybrydowy tryb nauki oznacza, że studenci będą łączyć naukę zdalną ze stacjonarną.

- Większość związanych z teorią wykładów i ćwiczeń będzie prowadzona online. Natomiast zajęcia praktyczne, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu dydaktycznego i bezpośredniego kontaktu studentów z dydaktykami czy, jak w przypadku kierunków medycznych także z pacjentami, będą stacjonarne - mówi dr Monika Wierzbicka, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów w legnickiej PWSZ.

Tak jest bezpieczniej

Decyzja władz uczelni jest zgodna z wytycznymi rządu. Minister Edukacji i Nauki uchylił w ostatnich dniach rozporządzenie, które jeszcze do wakacji, ze względu na pandemię, czasowo ograniczało funkcjonowanie placówek szkolnictwa wyższego. Ruch ministra dał uczelniom zielone światło do samodzielnego decydowania w jakiej formie wznowią kształcenie w nowym roku akademickim. Ponieważ COVID 19 nie odpuszcza, odnotowywane są nowe zachorowania, władze PWSZ im. Witelona podjęły decyzję o bezpieczniejszej od stacjonarnej, hybrydowej formie nauki.
Największa w regionie legnickim uczelnia wyższa kształci studentów na trzech różnych wydziałach, każdy z nich ma inną specyfikę. W dodatku związana z pandemią sytuacja jest bardzo dynamiczna, może się zmieniać z dnia na dzień.

- Dlatego zachęcam studentów, by regularnie zaglądali na stronę internetową i profil uczelni na Facebooku. Lub kontaktowali się bezpośrednio z sekretariatami czy dziekanatami szkoły. Będziemy aktualizować i przekazywać najnowsze informacje dotyczące trybu nauki, który będzie zależny od sytuacji - mówi dr Monika Wierzbicka, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów.


Akademik PWSZ
Foto: PWSZ
Akademik z ograniczeniami

Wielu studentów spoza Legnicy ma wątpliwości, czy w związku z pandemią warto szukać na nowy rok akademicki stancji lub korzystać z oferowanego przez uczelnię akademika.

- Podjęcie tej decyzji powinno wynikać m.in. ze specyfiki studiów. Studenci kierunków, które nie wymagają np. bezpośredniego korzystania ze specjalistycznego sprzętu, mogą rozważyć pozostanie w domach i naukę głównie zdalną. Jeśli chodzi o nasz akademik to zapewniam, że obowiązują w nim zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego: m.in. ograniczona została ilość osób w pokojach, wprowadzono zakaz wstępu dla osób z zewnątrz, nie wolno organizować zgromadzeń i spotkań - wyjaśnia dr Monika Wierzbicka.

Więcej informacji na stronie internetowej uczelni i na jej profilu facebookowym. 

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Dodaj swój komentarz
[Anonimowy Gość]
Jeżeli są już takie możliwości, jak studiowanie na spokojnie z domu, to całkiem postawiłbym na naukę zdalną. Mój znajomy niedawno zaczął licencjat w takiej formie na WSKZ i jest zadowolony. Nie doś...
[Anonimowy Gość]
Wrocław chyba radio kiedyś prowadziło szkolenia z wymowy dla rzeczników . Warto skorzystać by poznać sztukę wypowiedzi
[Anonimowy Gość]
Godz. 20.07 komentarz sponsorowany?
[Anonimowy Gość]
Co wy opowiadacie.Pani Rektor to fajna laska.
[Anonimowy Gość]
o jest wywiad. Musiałem wyłączyć blokowanie reklam i dopiero zobaczyłem wideo.
[Anonimowy Gość]
Wywiad z p. Rektor bardzo sztuczny Jaki wywiad ? Gdzie ?
komentarze: 19. Przeczytaj wszystkie

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl