Zamknij

Technikum Akademickie. Nowa szkoła średnia w Legnicy

11:41, 08.01.2019 ok. 1 min. czytania
Skomentuj

Naukę w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk będą mogli rozpocząć w wrześniu w Technikum Akademickim tegoroczni absolwenci klas ósmych.


Technikum Akademickie- FOTO:materiały prasowe

Technikum Akademickie zostało zarejestrowane październiku 2018 r. We wrześni Technikum rozpocznie działalność. Nauka będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywać się będą na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona.

Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane będzie w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Oferowane zawody to technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk. Mają one obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe.

Organem prowadzącym technikum jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”.

Więcej informacji dotyczących działalności i sposobu rekrutacji udziela sekretariat Stowarzyszenia „Wspólnota Akademicka”, tel. 76 723 21 20, ul. Sejmowa 5A w Legnicy.

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Po pierwsze skąd oni wezmą te "nowocześnie wyposażone pracownie i laboratoria"? Przecież PWSZ to raczej szkoła typu uniwersyteckiego a nie politechnicznego.
A po drugie, skąd kadra, bo nauczanie wymienionych specjalności nie polega na teoretyzowaniu i siedzeniu przed komputerem.

12:00, 08.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

ROŚNIE KONKURENCJA DLA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH. A TAK NA MARGINESIE TO WYCHODZI NIŻ DEMOGRAFICZNY, NIELICZNI STUDENCI SĄ PRZYJMOWANIE NA LEPSZE UCZELNIE NIŻ PWSZ. A PWSZ JAKO TONĄCA UCZELNIA BRZYTWY SIĘ CHWYTA I SZUKA SPOSOBU NA PRZETRWANIE. CO TO ZA UCZELNIA BEZ STUDENTÓW. PRAWDA JEST TAKA, ŻE PWSZ CZEKA TAKI SAM LOS JAK WYŻSZĄ SZKOŁĘ MENEDŻERSKĄ. KIEDYŚ BYŁO POPULARNE POWIEDZENIE O PRACODAWCY OGŁASZAJĄCYM SIĘ W URZĘDZIE PRACY: ZATRUDNIĘ INFORMATYKA TYLKO NIE PO WSM I PWSZ W LEGNICY. WSZYSTKO NA TEN TEMAT. BUDYNEK PWSZ NIEPOTRZEBNIE NISZCZEJE I SIĘ MARNUJE. BUDYNEK PO PWSZ POWINNA PRZEJĄĆ POLITECHNIKA I PRZENIEŚĆ DO NIEGO FILIĘ ALBO UNIWERSYTET WROCŁAWSKI LUB EKONOMICZNY, CZYLI UCZELNIE Z RENOMĄ.

02:00, 08.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Spoko z narzekaniem.
Wyślą belfrów na kurs i będą mieć kadrę.
Teraz taka moda. Jak ktoś w szkole jest niedouczony, to się go wysyła na kurs.

03:00, 08.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

popieram................


[quote="legniczanin32123"]ROŚNIE KONKURENCJA DLA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH. A TAK NA MARGINESIE TO WYCHODZI NIŻ DEMOGRAFICZNY, NIELICZNI STUDENCI SĄ PRZYJMOWANIE NA LEPSZE UCZELNIE NIŻ PWSZ. A PWSZ JAKO TONĄCA UCZELNIA BRZYTWY SIĘ CHWYTA I SZUKA SPOSOBU NA PRZETRWANIE. CO TO ZA UCZELNIA BEZ STUDENTÓW. PRAWDA JEST TAKA, ŻE PWSZ CZEKA TAKI SAM LOS JAK WYŻSZĄ SZKOŁĘ MENEDŻERSKĄ. KIEDYŚ BYŁO POPULARNE POWIEDZENIE O PRACODAWCY OGŁASZAJĄCYM SIĘ W URZĘDZIE PRACY: ZATRUDNIĘ INFORMATYKA TYLKO NIE PO WSM I PWSZ W LEGNICY. WSZYSTKO NA TEN TEMAT. BUDYNEK PWSZ NIEPOTRZEBNIE NISZCZEJE I SIĘ MARNUJE. BUDYNEK PO PWSZ POWINNA PRZEJĄĆ POLITECHNIKA I PRZENIEŚĆ DO NIEGO FILIĘ ALBO UNIWERSYTET WROCŁAWSKI LUB EKONOMICZNY, CZYLI UCZELNIE Z RENOMĄ.[/quote]

11:00, 08.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz
Przeczytaj komentarz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="ela"]popieram................


[quote="legniczanin32123"]ROŚNIE KONKURENCJA DLA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH. A TAK NA MARGINESIE TO WYCHODZI NIŻ DEMOGRAFICZNY, NIELICZNI STUDENCI SĄ PRZYJMOWANIE NA LEPSZE UCZELNIE NIŻ PWSZ. A PWSZ JAKO TONĄCA UCZELNIA BRZYTWY SIĘ CHWYTA I SZUKA SPOSOBU NA PRZETRWANIE. CO TO ZA UCZELNIA BEZ STUDENTÓW. PRAWDA JEST TAKA, ŻE PWSZ CZEKA TAKI SAM LOS JAK WYŻSZĄ SZKOŁĘ MENEDŻERSKĄ. KIEDYŚ BYŁO POPULARNE POWIEDZENIE O PRACODAWCY OGŁASZAJĄCYM SIĘ W URZĘDZIE PRACY: ZATRUDNIĘ INFORMATYKA TYLKO NIE PO WSM I PWSZ W LEGNICY. WSZYSTKO NA TEN TEMAT. BUDYNEK PWSZ NIEPOTRZEBNIE NISZCZEJE I SIĘ MARNUJE. BUDYNEK PO PWSZ POWINNA PRZEJĄĆ POLITECHNIKA I PRZENIEŚĆ DO NIEGO FILIĘ ALBO UNIWERSYTET WROCŁAWSKI LUB EKONOMICZNY, CZYLI UCZELNIE Z RENOMĄ.[/quote][/quote]

Niech Politechnika pozostanie tam gdzie jest a PWSZ zostawcie w spokoju. Mamy wolny rynek i wolny wybór, wygra ten, który przedstawi najatrakcyjniejszą ofertę i ściągnie do siebie jak najwięcej młodzieży.

07:00, 09.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz
Przeczytaj komentarz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Z tą informatyką to jedna wielka przesada.
Niedługo chyba zawodówki będą szkolić informatyków, albo powstaną technika wyznaniowe. Bo to łatwa praca. Włączy się uczniom internet i niech buszują, a nauczyciel ma spokój.
CIągle się zastanawiam, po co uczniom internet na lekcjach? Przecież intranet by wystarczył. Ale czy ktoś z nauczycieli da radę zbudować taką wewnętrzną sieć? Mogę się założyć , że nie!!!

09:00, 09.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Szkoda, że szkoła próbuje konkurować z doskonale funkcjonującym "energetykiem". Stąd szanse na dorównanie poziomem raczej mniej niż marne...
Racjonalnym byłoby gdyby szkoła zainteresowała się zawodami z niszy rynkowej, np. mechatroniką, której kształcenie w wykonaniu samochodówki jest więcej niż żałosne.

Generalnie warto inwestować w szkolnictwo zawodowe starając się jednak aby poza zawodem szkoły średnie wnosiły coś w rozwój kulturowy młodych ludzi, bo dzisiejsza młodzież odmóżdżeniem przewyższa PRL-owskich technokratów....

Dzieciaki... czytajcie książki!!!
Za rok bez smartfona ufundowana jest w USA nagroda w wysokości 100 000 zł.... a i na bezludnej wyspie nie połączysz się z wójkiem google aby dowiedzieć się jak rozpalić ognisko i co można zjeść!

09:00, 09.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz
Przeczytaj komentarz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Nie wiem jak jest z mechatroniką w ZSS, bo na ich stronie www nie ma niczego na ten temat.
Ale za to jakie jasełka zorganizowali!
Wejdźcie na stronę www.zss.legnica.eu i zobaczcie.

11:00, 09.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Jasełka i inne religijne imprezy powinny być w szkołach zabronione. Od tego jest kościół.

12:00, 09.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Z tą informatyką to jedna wielka przesada.
Niedługo chyba zawodówki będą szkolić informatyków, albo powstaną technika wyznaniowe. Bo to łatwa praca. Włączy się uczniom internet i niech buszują, a nauczyciel ma spokój.
CIągle się zastanawiam, po co uczniom internet na lekcjach? Przecież intranet by wystarczył. Ale czy ktoś z nauczycieli da radę zbudować taką wewnętrzną sieć? Mogę się założyć , że nie!!![/quote]
A może cwaniaczku trochę więcej wiary w umiejętności uczniów i nauczycieli. W jednej z legnickich szkół z powodzeniem "nieinformatycy" budują sieć LAN. Masz rację co do bezmyślnego udostępniania internetu na zajęciach dla uczniów. Pozdrawiam!

10:00, 11.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz
Przeczytaj komentarz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Teraz największa umiejętność uczniów i nauczycieli to rycie w telefonie na lekcjach i przerwach.

12:00, 11.01.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%