REKLAMA
Lca.pl » Edukacja » Z życia szkoły

2022-05-21 20:25:22 - Autor: LS(lca.pl)
Będą kształcić przyszłe elity polskiej armii
Niezwykle atrakcyjny i ciekawy był dzień otwarty nowo powstałej Wojskowej Szkoły Średniej im. Zawiszy Czarnego, która swoją siedzibę ma w Zamku Piastowskim w Legnicy. Szkołę mogli poznać kandydaci do szkoły i wszyscy zainteresowani tematem militariów. Rekrutacja do elitarnej szkoły trwa.
REKLAMA


Wojskowa Szkoła Średnia im. Zawiszy Czarnego
Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Około stu uczniów rozpocznie we wrześniu naukę w niepublicznej Wojskowej Szkole Średniej im. Zawiszy Czarnego, która powstała w Zamku Piastowskim w Legnicy. Założycielem i dyrektorem jest pułkownik wojsk specjalnych. Uczniowie będą kształcić się w liceum i technikum na kierunkach logistycznym i informatycznym. Zainteresowanie jest duże, po kilku dniach rekrutacji już około 30 procent miejsc jest zajętych. W sobotę 21 maja placówka zorganizowała dzień otwarty. Przyszli kadeci i ich rodzice mogli zobaczyć z bliska nie tylko miejsce, w którym przyjdzie się kształcić przyszłym żołnierzom, ale także poznać partnerów szkoły.


Tomasz Zachariasz
Foto: Piotr Florek (lca.pl)
- Dziś pokazaliśmy charakterystykę szkoły, która jeśli ktoś nie mógł dotrzeć, jest opisana na stronie internetowej. Dzień otwarty zorganizowaliśmy, ponieważ mamy świadomość, że jest wiele osób, które wolą zapytać i zobaczyć wszystko na własne oczy. Pokazaliśmy to, co mamy w ofercie, czyli wszystkie kursy, które będą realizowane w szkole, to kursy spadochronowy, nurkowania, pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszymi gośćmi są także przedstawiciele niektórych jednostek, z którymi współpracujemy, 10. Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i wojsko amerykańskie współpracują w ramach sojuszu NATO z naszą armią – mówi pułkownik Tomasz Zachariasz, dyrektor placówki.

- Nasza kadra, to ludzie z pasją. Ich praca nie kończy się na lekcji, na pewno dadzą z siebie uczniom o wiele więcej – zapewnia dyrektor placówki.

Wojskowa Szkoła Średnia im. Zawiszy Czarnego to szkoła niepubliczna na prawach i obowiązkach placówki publicznej.

- Czyli oprócz tego, co realizuje szkoła publiczna, będziemy realizować dodatkowo szkolenia specjalistyczne, czesne w wysokości 500 złotych będzie przeznaczone na pokrycie kosztów tych szkoleń – wyjaśnia pułkownik Tomasz Zachariasz.

W planach jest utworzenie w nowym roku szkolnym pięciu klas, dwóch klas liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym językiem angielskim i dwóch klas technikum o kierunku logistyk oraz jednej o kierunku technik informatyk.

Pułkownik Tomasz Zachariasz zapowiada, że w placówce kładziony będzie duży nacisk na naukę języka angielskiego, ponieważ ideą szkoły im. Zawiszy Czarnego jest wykształcenie fachowych żołnierzy, a w armii, oprócz dobrego wyszkolenia język angielski jest niezbędny.

Rekrutacja do Wojskowej Szkoły Średniej im. Zawiszy Czarnego trwa. Wszelkie potrzebne formularze i informacje, jakie dokumenty należy złożyć, znajdują się na stronie internetowej placówki w zakładce rekrutacja. Informacji można też zasięgnąć telefonicznie, drogą mailową lub osobiście w sekretariacie szkoły, który znajduje się w Zamku Piastowskim. Co ważne, szkoła dysponuje komfortowo wyposażonym internatem dla kadetów.
Anita Chamera
Foto: Piotr Florek (lca.pl)

Wojskowa Szkoła Średnia im. Zawiszy Czarnego
Foto: Piotr Florek (lca.pl)

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Dodaj swój komentarz
[Anonimowy Gość]
w szkole ma być nacisk na język angielski. A cóż to religia zostaje w tyle ? eee tam religia pozostanie jako najważniejszy przedmiot. Etatowy kapelan oficer musi mieć pretekst do brania dużej kasy
[Anonimowy Gość]
szkoła ta ma wpis w ewidencji na ul. GLIWICKA 6 , pomieszczenia w zamku remontuje Urząd Marszałkowski - dlaczego dla szkoły prywatnej ? czesne 1000 zł z internatem.
[Anonimowy Gość]
A te amerykańskie motłochy co tam robią? Precz z okupantem zza oceanu! Morda, wyrobniku u Hansa. Chciałbyś przegrywie XD Sram na Hansa tak jak na te wymioty z U Es Ej XD No i na ciebie także patusie 500+...
[Anonimowy Gość]
w szkole ma być nacisk na język angielski. A cóż to religia zostaje w tyle ?
[Anonimowy Gość]
Będą kształcić elity ? A ta elita to jak zamierza walczyć i czym ? Do tego trzeba sprzętu i to nowoczesnego, czołgów, satelitów, samolotów, pocisków hipersonicznych i głowic atomowych. Bez tego to s...
[Anonimowy Gość]
Będą kształcić elity ? A ta elita to jak zamierza walczyć i czym ? Do tego trzeba sprzętu i to nowoczesnego, czołgów, satelitów, samolotów, pocisków hipersonicznych i głowic atomowych. Bez tego to s...
komentarze: 30. Przeczytaj wszystkie

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl